אוהל קונסטרוקציה

תוכן עניינים מהיר

רבים שואלים את עצמם האם כדאי להם לקנות אוהל קונסטרוקציה או שמא עדיף שירכשו אוהל סטנדרטי. במאמר זה נענה על שאלה זו ונספק לקוראים את כל אותו מידע חשוב אודות אוהל קונסטרוקציה למכירה. קריאה נעימה!

 

אוהל קונסטרוקציה – כרטיס ביקור

אוהלי קונסטרוקציה הם הפתרון המושלם לכל אירוע. אוהל מסוג זה יכול לשמש כמבנה זמני או קבוע והיתרונות שלו באים לידי ביטוי בחוזק שלו, ביציבות, בעמידות לאורך זמן ובעבודה שהוא יכול לשרת אותנו בכל עונות השנה.

יתרון נוסף הוא שניתן להצמיד / לספח לאוהל הוט, אביזרים, מערכות תאורה, הגברה, תשתיות, מרצפות ועוד. בשורה התחתונה: אם אתם מעוניינים לתחום אזור כלשהו בכדי לערוך בו אירוע או להשתמש בו כמקום אחסון או קירוי, אוהלי קונסטרוקציה מאפשרים תיחום זמני או קבוע והנאה מכל היתרונות שיש לאותו אזור להציע לכם.

 

שימושים שונים של אוהלי קונסטרוקציה

שימושים צבאיים – אוהלי קונסטרוקציה מוצעים במגוון רחב של גדלים לשימושים צבאיים. אוהלים חזקים ועמידים אלו מוצבים בתנאי שטח ובסיסים צבאיים ומשרתים את כוחות הביטחון. טרם קניית אוהל קונסטרוקציה צבאי חשוב לוודא שאותו אוהל אכן עומד בתקנים מחמירים לשימוש צבאי. פעמים רבות ניתן לראות שאוהלים אלו משמשים לאחסון ציוד, להתכנסות של חיילים, ללינה בשטח ובבסיסים ועוד.

אחסון – רבים בוחרים אוהל קונסטרוקציה למטרת אחסון קבוע או זמני שכן הוא חזק ויכול לשרת את הפונקציה שלשמה הוא נבנה וזאת לאורך שנים. יתרונות ברורים של קניית אוהל קונסטרוקציה על פני השכרתו הם המחיר המשתלם והתחזוקה האפסית וזאת לעומת השכרה חודשית או שבועית של אוהל, דבר שיכול לגרור להוצאה לא קטנה. רבים משתמשים באוהל זה בכדי לאחסן ציוד , מכונות, כלי תחבורה ועוד.

סגירות חורף – כיוון שמדובר על אוהל חזק אשר עמיד בפני רוחות וגשמים רבים בוחרים להשתמש באוהלים אלו למטרת סגירות חורף למסעדות, אולמות, גני אירועים, בתי מלון, חצרות בנייני מגורים ועוד.

תנועות נוער ועוד – אוהלים אלו אידיאלים למגוון רחב של פעילויות בתנועות הנוער. בנוסף, ניתן להשתמש בסוג זה של אוהל לקירוי של בריכה, כקירוי לגג (ניתן גם ללא יריעות), אחסון של כלי תחבורה ועוד.

 

אוהלי קונסטרוקציה – כל היתרונות באוהל אחד

 • גדלים שונים – אוהלי קונסטרוקציה מגיעים בגדלים שונים וכל אחד יכול בחור באותו גודל המתאים לאירוע אליו הוא מזמין את האוהל.
 • אפשרויות בנייה גמישות – ניתן להרכיב אוהל קונסטרוקציה ולבנות אותו בכל מקום. גם בשטח שאינו ישר, דבר שהופך סוג זה של אוהל לרלוונטי גם למטרות צבאיות ופעילויות שטח.
 • הרכבה מהירה – ניתן להרכיב במהירות ובקלות את האוהל.
 • אוהלים מאווררים – ניתן לבחור אוהלים עם דלת וחלון. דבר שיספק אוורור מרבי.
 • איכות – החומרים מהם עשויים האוהלים איכותיים ביותר ובסטנדרט גבוהה.

 

ברזל או אלומיניום – במה כדאי לבחור?

יש אפשרות לרכוש אוהל קונסטרוקציה אלומיניום או אוהל קונסטרוקציה למכירה העשוי שלדת ברזל. יתרונותיו של אוהל עם שלדת ברזל באים לידי ביטוי ביציבות ובעמידות בפני תזוזות אקראיות ופגעי מזג האוויר. אוהלים אלו אידיאלים לשימוש קבוע ומשתמשים בהם רבות בתעשייה וכן למטרות צבאיות. בנוסף, אוהלים אלו
משמשים פעמים רבות כמחסנים והאנגרים לאירועים שונים.

היתרונות של אוהל קונסטרוקציה אלומיניום הם המשקל הקל יותר. פעמים רבות משתמשים באוהלים מסוג זה שימוש קצר טווח. חשוב לנו לציין שלמרות ששלדת אלומיניום קלה יותר ופחות עמידה לטווח הארוך, אוהל קונסטרוקציה אלומיניום עדיין חזק ויציב יותר מאוהלים סטנדרטיים ולכן רבים קונים אוהל מסוג זה. בנוסף, ניתן
למקם ולבנות אותם כמעט על כל סוג של שטח, אם משופע או חלק.

 

מה יש באוהל קונסטרוקציה שאין באוהל סטנדרטי?

התשובה היא בעיקר החוזק והעמידות של אוהל קונסטרוקציה בהשוואה לאוהל סטנדרטי. דברים נוספים:

 • השלד של אוהל קונסטרוקציה מורכב מברזל מגולוון ומחוזק או אלומיניום ומשתמשים במחברים מפלדה, דבר אשר יבטיח אוהל חזק ויציב גם אם בחוץ משתוללת סערה.
 • האוהל מקובע לקרקע.
 •  תכנון חכם יוביל לבידוד מקסימאלי של אותו אוהל קונסטרוקציה צבאי או לא צבאי.
 • הכיסוי של האוהל עשוי לרוב מ – PVC, קרי, חומר עמיד וחזק מאוד אותו מכינים בתפירה מיוחדת.
 • ניתן להזמין אוהל קונסטרוקציה המותאם לדרישותיו של הלקוח (חלונות או בלי, כניסה גדולה או קטנה במיקום הרצוי ללקוח, כיסוי אטום או שקוף).
 • אוהלים מסוג זה מתאימים לכל עונות השנה.
 • אין צורך בתחזוקה מיוחדת שלו וניתן להשאיר אותו באותו המקום גם לאורך שנים ברציפות. בנוסף, חלופה אידיאלית וחסכונית יותר בהשוואה למבנים יבילים מסוגים שונים.

 

נקודות חשובות טרם קנייה

תקני בטיחות – אוהל קונסטרוקציה חייב לעמוד בתקן בטיחות המעיד על כך שהייצור שלו נעשה תחת תנאים קפדניים ושהוא אכן בטוח לשימוש. קחו בחשבון שאוהלים מסוג זה חייבים להיות עמידים בפני תנאי מזג האוויר המשתנים, עמידים בפני מים ולשמש את הצרכנים לזמן ארוך.

רכישה – אמנם ניתן לשכור אוהל קונסטרוקציה עבור שימוש חד פעמי לנקודת זמן מסוימת, אך כאשר מעוניינים להשתמש באוהל זה בתדירות גבוהה או באופן קבוע משתלם לרכוש את האוהל. יתרונות נוסף של רכישת אוהלי קונסטרוקציה באה לידי ביטוי בעלות ומבטיחה לצרכן אוהל חדש ואיכותי המותאם לדרישותיו בכל הקשור אל גודל האוהל, הצורה שלו, כמות הפתחים בו ועוד תמיד חשוב לבדוק מי הם אותם המשווקים שמציעים מכירות אוהלי קונסטרוקציה ולבחור את האמינים ביותר).

הרכבה – משימת הרכבה מיועדת למומחים בלבד, שכן מדובר על התקנה מורכבת. מומחים בהרכבת אוהלי קונסטרוקציה חייב להיות בעלי ידע מקצועי מגוון בהרכבת אוהלים מסוג זה (ידע הנדסי), והם חייבים להקים את האוהל תוך הקפדה על תקני הבניה הקלה, תקני הבטיחות הנדרשים ודרישות הרשות המקומית בה בונים את האוהל.

פירוק – פעולה זו גם היא חייבת להיעשות על ידי מקצוענים בתחום הרכבת ופירוק אוהלי קונסטרוקציה. הפירוק יעשה באופן בטוח ללא סכנה לחפצים יקרי ערך, מבנים סמוכים ואנשים. ניוד האוהל חייב להיעשות אך רק על ידי כלי רכב המותאם לכך.

ציוד נלווה – ניתן להתקין באוהל קונסטרוקציה מיזוג אוויר, רצפה, מערכת תאורה, מערכת חשמל, הגברה, כיבוי אש ועוד.

תו תקן – תמיד יש להקפיד ולוודא שמדובר על אוהל עם תו תקן. כמו כמעט כל מוצר יש גם אוהלים אותם מייצרים במזרח הרחוק, ללא רישוי, בקרה או אחריות על המוצר. כאן מדובר על סיכון בטיחותי שכן האוהל יכול להיות פגום.

אטימות – לוודא שהאוהל אותו אתם קונים הוא אוהל שמבטיח אטימות של מאה אחוזים בפני גשמים ורטיבות.

לסיכום, יתרונותיו של אוהל קונסטרוקציה רבים יותר מאוהל סטנדרטי ולכן כדאי לקנות אוהל איכותי מסוג זה על פני אוהל סטנדרטי. כיוון שרוב האנשים, העסקים, התעשייה, המוסדות והצבא משתמשים באוהל סוג זה באופן קבוע, קניית אוהל זה עדיפה על השכרתו.

טרם קניית אוהל קונסטרוקציה צבאי או אוהל קונסטרוקציה לכל מטרה אחרת חשוב להחליט היכן הכי חכם לרכוש את אותו אוהל. חשוב להקפיד ולקנות אוהל בחברה אמינה המוכרת מוצרים איכותיים עם תקן מתאים ומעסיקה מומחים בעלי ניסיון בבניית ופירוק אוהלי קונסטרוקציה. בנוסף, חשוב לוודא שיש אחריות על כל המוצרים.

לאחר בחירת החברה יש להתייעץ עם מומחה מטעם החברה וזאת על מנת לקבל החלטה נכונה באשר לגודל האוהל ודגם האוהל המתאים לכם (כיום יש אפשרות של קניית אוהל בדגם פגודה, קובייה, קשת, דו שיפועי ועוד), ולתקציב שלכם. בהצלחה.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ?
מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם!
אהבתם? שתפו את המאמר לחבר/ה בן/ת זוג

קצת עליי..

ביום יום אני הנדסאי אלקטרוניקה, אך התחביב העיקרי שלי הינו אוהלים וקמפינג.

יצירת קשר מהירה
חדש באתר