7 טיפים למניעת חדירת מזיקים לתוך האוהל שלכם בקמפינג

טיפים למניעת כניסת מזיקים לאוהל בקמפינג

תוכן עניינים מהיר

איכס! אני שונא שונא שונא יתושים וחרקים! זה כמעט עלה לי בויתור מוחלט על כל חיבור לטבע, טיול או קמפינג. יש לי פוביה קשה מנחשים עכבישים ואם אני שומע יתוש מזמן לי באוזן בלילה זה לילה לבן על באמת.

אבל לא! הבנתי שפשוט לא צריך לעשות מזה עניין כזה גדול כי אני יכול לשלוט בכניסת החרקים שלי לאוהל באמצעות שיטות שפיתחתי. כן! קמפינג בטבע הוא דרך נהדרת להירגע, להתחבר לטבע וליהנות מזמן איכות עם המשפחה או החברים וכן! אין דבר שמסוגל להרוס את החוויה מהר יותר מחרקים ויתושים שמתפרצים לאוהל ומפריעים לשינה שלכם בלילה. אבל!! אפשר למנוע זאת דרך  7 טיפים מעשיים שלי שיעזרו לכם להימנע מהזוועה, להרגיש בטוחים באוהל שלכם ולהבטיח חוויית קמפינג נעימה ונקייה ממטרדים.

 

1. טיפים לבחירת מיקום נכון להקמת האוהל

הקימו את האוהל רחוק ממקורות מים עומדים:

יתושים אוהבים מים עומדים. ידוע. לכן, מומלץ להימנע מהקמת אוהל קרוב לבריכות, אגמים או נחלים עם מים עומדים. בחרו מקום עם מים זורמים כדי למנוע חדירת יתושים. כזה פשוט.

בחרו מיקום עם רוחות קלות:

יתושים וחרקים מתקשים לעוף ברוח. אם יש לכם אפשרות לבחור מקום עם רוחות קלות, זה יכול לעזור בהרחקת המזיקים. מקומות גבוהים מעט או חשופים לרוח הם אידיאליים. אבל לא להגזים כי יעוף לכם האוהל. תחשבו על בריזה, זה המינון המומלץ.

 

2. טיפים לשימוש בציוד מתאים למניעת חדירת מזיקים לאוהל

השתמשו באוהלים עם רשתות נגד יתושים:

כיום ישנם אוהלים רבים המגיעים עם רשתות נגד יתושים בחלונות ובפתחים. רשתות אלו מונעות חדירת חרקים לאוהל ומאפשרות כניסת אוויר צח, שזה חשוב, במיוחד בחום. אם אין לכם אוהל עם רשתות כאלו, ניתן לרכוש רשתות נפרדות ולהוסיף לאוהל הקיים.

ודאו שהאוהל כולל רצפה מלאה:

רצפה מלאה ומחוברת היטב לשאר חלקי האוהל מונעת חדירת חרקים דרך הרווחים בין הרצפה לקירות. זהו חלק חשוב מאוד באוהלים המודרניים.

השתמשו בקפסולות קטנות לרשתות:

ניתן למצוא קפסולות קטנות המיועדות להתקנה על רשתות האוהל, המשחררות ריח דוחה יתושים בצורה איטית ומבוקרת. כך תבטיחו שהחרקים יישארו מחוץ לאוהל. זה גאוני!

 

3. טיפים לתחזוקת האוהל עצמו:

סגרו את פתחי האוהל בזמן:

חשוב להקפיד לסגור את דלתות וחלונות האוהל בשעות הערב והלילה, כאשר פעילות החרקים בשיאה. בנוסף, הקפידו לסגור את האוהל בזמן שאתם לא נמצאים בו כדי למנוע כניסת חרקים. כמובן. ואני לא מדבר רק על ג’וקים – נחשים, עקרבים וחבריהם- אתם לא רוצים למצוא אותם בתוך השק שינה שלכם. זה עלול להיגמר באסון.

נקו את הסביבה הקרובה לאוהל:

לפני ההקמה! תהיו חכמים ותרגישו חמש דקות להסרת עלים נרקבים, פירות נפולים ושאר חומרים אורגניים מהסביבה הקרובה! הפעילות נקיון הקלילה הזאת מסביב לאוהל תקטין את משיכת החרקים משמעותית, תעזור לכם לוודא שלא הקמתם את האוהל על איזה ראש של נחש או אבן שתקרע את התחתית ותעשה לכם חיים קלים. כדאי גם לשמור על האוהל נקי ולהימנע מהשארת מזון פתוח.

 

4. טיפים לשימוש בתכשירים דוחי חרקים

השתמשו בתרסיסים דוחי חרקים:

נכון. זה מסריח. אבל שימוש בתרסיסים דוחי חרקים על האוהל וסביבתו יכול להיות יעיל במיוחד. הפתרון שגיליתי הוא שישנם תרסיסים שמכילים חומרים טבעיים כמו שמן אקליפטוס או לבנדר שהם יעילים ובטוחים לשימוש. אפשר לשלב שמנים אתריים עם שמן נשא כמו שמן קוקוס/זרעי ענבים/ שקדים ולטפוח בעדינות על העור- זה גורם ליתושים להתחפף ואתם מרגישים כמו אלים יווניים מטופחים וטפוחים.

השתמשו בצמידים ודוחי חרקים אישיים:

שימוש בצמידים דוחי חרקים, קרמים או תרסיסים לשימוש אישי יכול למנוע נשיכות בעת שהייה מחוץ לאוהל. זהו פתרון מעולה לילדים שמשחקים בחוץ.

 

5. טיפים לשימוש בפתרונות מתקדמים

התקינו מכשירי אולטרסוניק:

ישנם מכשירים הפולטים גלי אולטרסוניק שמטרתם להרחיק חרקים ויתושים. מכשירים אלו בטוחים לשימוש ואינם פולטים חומרים כימיים.השתמשו במלכודות אור:

מלכודות אור מסוגים שונים יכולות למשוך ולהשמיד חרקים ויתושים. מומלץ להרחיק את המלכודות מהאוהל כדי לא למשוך את החרקים דווקא לאזור המחנה. וגם כדי לא להריח את היתוש השרוף. זה דוחה.

 

6. טיפים לשימוש בחומרים טבעיים תוצרת בית

הכינו תרסיס שמנים אתריים ביתי:

ניתן להכין תרסיס דוחה יתושים תוצרת בית באמצעות שמנים אתריים. ערבבו מים עם כמה טיפות של שמנים אתריים כמו לבנדר, לימון, נענע או אקליפטוס. רססו את התערובת מסביב לאוהל ובתוכו כדי להרחיק את החרקים. זהו פתרון טבעי, נעים לריח ויעיל מאוד.

הוראות הכנה:

  • קחו בקבוק תרסיס ריק ומלאו אותו במים.
  • הוסיפו 10-15 טיפות של שמנים אתריים (לבנדר, לימון, נענע, אקליפטוס).
  • נערו היטב את הבקבוק ורססו סביב האוהל ובתוכו.

 

7. טריקים נוספים שעובדים תמיד

השתמשו במאוורר קטן:

מאוורר קטן בתוך האוהל יכול לעזור בהרחקת יתושים, וגם זה נעים וכייף בימים חמים. הסיבה שזה מרחיק אותם היא שהם מתקשים לעוף ברוח. ניתן להשתמש במאוורר נטען או מופעל על סוללות כדי לשמור על תנועת אוויר מתמדת.

הדליקו נרות ציטרונלה:

נרות ציטרונלה ידועים ביכולתם להרחיק יתושים. הניחו נרות כאלו מסביב לאוהל והדליקו אותם בערב כדי להבטיח שהחרקים יישארו רחוקים. זה גם עושה אווירה

לבשו בגדים ארוכים בשעות הערב:

יתושים פעילים בעיקר בשעות הערב והלילה. לבשו בגדים ארוכים וקלילים כדי למנוע נשיכות ולהגן על העור.

 

המלצות כלליות לסיום

בעת הקמת אוהל בטבע הישראלי, חשוב לקחת בחשבון את כל הגורמים הללו כדי להבטיח חוויית קמפינג נעימה ונקייה מחרקים ויתושים ועוד כמה הולכים ונושכים וזוחלים ושאר זוועות. הקפדה על ניקיון האזור, בחירת הציוד הנכון ושימוש בתכשירים דוחי חרקים יכולים לעשות את כל ההבדל בין לילה שלו ונעים ללילה מלא גירודים ומטרדים או גרוע מכך.

אז הקפידו להיערך נכון, ובפעם הבאה שתצאו לקמפינג, תיהנו משנת לילה רגועה ושלווה תחת הכוכבים, בלי שום מטרד שיעצור אתכם מלהתחבר לטבע במלואו. בתקווה.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ?
מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם!
אהבתם? שתפו את המאמר לחבר/ה בן/ת זוג

קצת עליי..

ביום יום אני הנדסאי אלקטרוניקה, אך התחביב העיקרי שלי הינו אוהלים וקמפינג.

יצירת קשר מהירה
חדש באתר