השכרת אוהלים לשבעה

אוהל גדול לשבעה בפארק

תוכן עניינים מהיר

השכרת אוהל לשבעה יכולה לתת מענה פשוט ונוח לצורך האירוח הנדרש עבור תקופת האבל הראשונית, לאחר הלוויתו של הנפטר. השכרת אוהלים לשבעה מספקת פתרון קל, בתקופה מאוד לא פשוטה שבה מוטלות אינספור משימות "מעכשיו לעכשיו", על משפחתו של המנוח שעוד לא הספיקה לעכל את לכתו מן העולם. המטרה בהשכרת אוהל או ציוד מחברה המתמחה בתחום, היא להעניק למשפחה האבלה את הנוחות המרבית, באירוח האנשים המגיעים על מנת לנחמם.

 

התארגנות לקראת שבעה – שלב אחר שלב

מנהגי האבלות על פי היהדות, מצריכים ממשפחתו של הנפטר לשבת עליו שבעה ימים ולהתאבל, כאשר במהלך השבוע הזה מגיעים בדרך כלל מנחמים רבים. במקביל להתכנסות עצמה, מתקיימות תפילות מספר פעמים ביום – שגם הן מצריכות די מקום, עבור האנשים המגיעים ומשתתפים בתפילה.

אין ספק שנדרשות תעצומות נפש על מנת להתמודד עם התקופה הקשה ממילא הזו, כך שעניינים הקשורים לארגון השבעה ובמיוחד כאשר מדובר בנפטר שיש לו מכרים רבים ומשפחה מורחבת – מה שאומר, תנועה רבה של מנחמים שהולכים ובאים – הופכים למאתגרים עוד יותר.

המהירות שבה יש לארגן את כל הנדרש לשבעה, היא הקושי העיקרי, זאת כיוון שגם בבתים שאליהם בדרך כלל לא מגיעים אורחים רבים בחיי היום יום, סביר שיגיעו הרבה מאוד אנשים על מנת לנחם כאשר נפטר מישהו מבני המשפחה.

כדאי לשכור עזרה חיצונית בארגון השבעה ולחלק את המשימות לכמה חלקים, מה שיסייע בעריכת שבעה שתכבד את זכרו את המנוח וגם את האנשים המבקשים לבוא לביתו ולהתאבל עם בני ביתו.

 

שלב ראשון – השכרת אוהל לשבעה

למרות הצער והכאב, שבוע האבל המתחיל מייד בתום ההלווייה, הוא אירוע מתמשך שמצריך היערכות נכונה המותאמת לאופי של מנהגי האבלות. העניין הראשון שיש לדאוג לו, הוא שיהיה די מקום הן עבור האנשים עצמם והן עבור הכיבוד, משמע השתייה והמאכלים שמוגשים לאורך השבוע.

אוהלים לאבלים מספקים את הצורך הראשוני של הכלת כל כך הרבה בני אדם תחת קורת גג אחת, באופן שלא יהיה צפוף מדי ושיאפשר תנאים מיטביים להתכנסות של האנשים שמגיעים.

אוהל אבלים לקניה הוא אופציה שיכולה להיות משתלמת יותר, כיוון שעל אף שהאוהל נרכש למטרה בעלת אופי עצוב, בסופו של דבר הוא מהווה פריט שימושי ונוח, גם למטרות אחרות של אירוח בעלות אופי שמח, כמו ארוחות חג גדולות, שמחות משפחתיות ועוד.

משפחות רבות אינן יכולות, או שכלל אינן מעוניינות, להכניס את כל האנשים המגיעים אל תוך הבית עצמו, אלא מעדיפות לשמור על הפרטיות שלהן. בנוסף, אוהלים לאבלים מגיעים בדגמים שונים ובמידות שונות, מה שאומר שכל משפחה יכול לשכור את האוהל שמתאים לצרכיה ומאפשר לה לנהל בנוחות המירבית את ההתרחשות סביב תקופת האבלות וזה הופך את ארגון השבעה לפשוט הרבה יותר.

השכרת אוהל לשבעה

אוהל לשבעה בבניין מגורים

השכרת ציוד לשבעה

על מנת לתת למנחמים להרגיש כמה שיותר נוח וכמובן – להקל גם על האבלים עצמם, ניתן לשכור ציוד ייעודי לשבעה, מלבד האוהל עצמו. אפשר לשכור את כל הפריטים שצריך בשביל לארח את המנחמים, החל מכסאות ושולחנות ועד לכלי אוכל.

השכרה של ציוד מורידה "כאבי ראש" מהמשפחה הכאובה ומאפשרת להם להתעסק אך ורק בזכרונות ובשיחות עם החברים והמשפחה, שבמקרים רבים נהוג שהם אלו שמביאים כיבוד ושתייה. ליתר בטחון, אפשר כמובן גם להזמין קייטרינג ייעודי עבור השבעה, המציע תפריט של מנות קלות ופשוטות המתאימות לאירוח ושיכבדו את המנחמים ואת המשפחה האבלה גם יחד.

 

סוגי אוהלים לאבלים ועלויות

אוהל המיועד להתכנסויות של אנשים רבים, יוצב תחת כיפת השמיים ומכאן שהוא חייב להיות עמיד בפני מזג אוויר, במיוחד בעונות השנה שבהן הוא קיצוני – למשל בשמש הקופחת של הקיץ, או בקור, הרוחות והגשם בחורף.

חומר הגלם ממנו עשוי האוהל, צריך להצליח לבודד את מזג האויר ולאפשר שהייה נוח ונעימה בתוכו, שהיא לא חמה או קרה מדי – וגם מאווררת מספיק. בחיפוש אחר אוהל אבלים להשכרה מחיר יכול להיות פקטור, כשמדברים על גודלו של האוהל וכן על הציוד הנלווה, שבדרך כלל ניתן לשכור ביחד עמו כ"חבילה" אחת, המקלה מאוד על מארגני השבעה.

  • סוכות ואוהלים המתאימים לאבלים, בגודל של 3 מטרים על 3 מטרים, יעלו 700 שקלים ומעלה.
  • פריטים גדולים יותר, בגודל מקסימלי של חמישה מטרים על 12, יעלו בממוצע כ 2000 שקלים ויותר.
  • ישנם גם גדלי-ביניים, של 4 על 6 מטרים, או 5 על 10 מטרים, כאשר ככל שהאוהל הוא גדול יותר – ניתן להכיל בו יותר אנשים בנוחות רבה.

 

טיפים לארגון שבעה מכובדת ונוחה למשפחה ולמנחמים

חשוב לזכור, כי המטרה העיקרית בארגון השבעה היא לכבד את זכרו של הנפטר ולאפשר לקרוביו להיזכר בו, מבלי לעסוק בזוטות כמו צפיפות, חום כבד או קור. בנוסף, המשפחה האבלה עשויה לרצות ללון בתוך האוהל עצמו, מה שמצריך היערכות מורכבת יותר.

השכרת ציוד לאבלים מאותה החברה המשכירה את האוהל עצמו, יכולה לחסוך זמן וגם כסף. התאמת ה"חבילה" לצרכי הלקוח היא חשובה, על כן כדאי לחשוב על הצרכים של המשתתפים בשבעה ולנסות לשכור את כל הציוד הדרוש לה, בהתאם לתקציב כמובן.

מזרנים לשינה, מקררים ניידים, רהיטים פשוטים וקלים – כל אלו יכולים להיות לעזר רב, בשבוע קשה כל כך, במיוחד כאשר התקנת האוהל וארגון הציוד וכן פריקתו בסיום השבעה, מתבצעים בתוך זמן קצר וללא מעורבות המשפחה.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ?
מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם!

אבי לוין

קצת עליי..

ביום יום אני הנדסאי אלקטרוניקה, אך התחביב העיקרי שלי הינו אוהלים וקמפינג.

יצירת קשר מהירה
חדש באתר