השכרת אוהלים לאבלים

אוהל אבלים

תוכן עניינים מהיר

השכרת אוהלים לאבלים יכולה להפוך את המטלה הגדולה ביותר שקשורה בימי האבל , שהיא מציאת מקום התכנסות הולם – לפשוטה יותר. ארגון של שבעה הוא פרויקט מורכב, בעיקר בשל העובדה כי העיסוק באירוח ובמפגש עם אנשים רבים עלול להפוך לקושי ולמועקה, אצל המשפחה האבלה שמעוניינת להתכנס בתוך אבלה. אוהל מרווח וגדול המוצב מחוץ לבית שבו מתגוררים קרוביו של הנפטר, מאפשר להפריד את ההתנהלות בתקופת האבל מן המקום בו מתקיימים חיי היום יום, הפרדה שהיא נוחה יותר וגם מאפשרת לאבלים לשמור על פרטיותם, בתקופה כה רגישה מבחינתם.

השכרת אוהל לאבלים – למה זה כדאי?

אחד האתגרים הראשונים עמם מתמודדים בני משפחתו של הנפטר, הוא ארגון מקום נוח מספיק שיוכל להכיל את כל האנשים שיגיעו כדי לנחם. גם במקרים של מקרה מוות שמתרחש אצל משפחות קטנות, ברוב המקרים מגיעים עשרות ולעתים מאות בני אדם לאורך ימי האבל, מה שאומר הרבה מאוד תזוזה של אנשים, כיבוד רב שמוגש בכל יום ולא מעט בלאגן. בנוסף על כך, התפילות המתקיימות לאורך ימי השבעה, מצריכות כשלעצמן מקום נוח ומרווח מספיק, עבור הגברים הלוקחים חלק בתפילה, שבדרך כלל מתקיימת במרחק מה מן המקום המרכזי שבו יושבים המנחמים האחרים, הנשים, הילדים וכל האחרים שמגיעים.

השכרת אוהל לאבלים מטרתה "להוריד מהראש", לפני הכל, את המטלה העיקרית הקשורה במשימות שלאחר פטירת המנוח. אוהל רחב ידיים שמותקן מחוץ לבית האבלים, מונע צפיפות, מייצר פרטיות והפרדה מחייה האישיים של המשפחה – שייתכן שלא מרגישה בנוח עם כניסתם של אנשים רבים כל כך לביתה, כמו גם מאפשר לאבלים שמרגישים מבולבלים ועצובים, להסיר דאגה אחת מליבם ולהרגיש שהם דואגים לרווחתם של כל מי שמבקש לנחם אותם.

סוגי אוהלים לאבלים וההבדלים ביניהם

אוהלים המיועדים לשבעה או לאזכרה, מגיעים בסוגים שונים הנבדלים ביניהם בעיקר בגודלו של האוהל. הם חייבים להיות מיוצרים מחומרי גלם איכותיים, שיחזיקו מעמד בכל מזג אויר, בין אם השבעה מתקיימת בשיאו של הקיץ כאשר השמש קופחת מלמעלה, או בחורף כשהרוחות מנשבות בחוזקה והטמפרטורות צונחות. המטרה בהשכרת אוהל גדול והצבתו מחוץ לבית, היא לייצר מעין חדר התכנסות גדול ועמיד, אשר יהווה חלופה מצויינת ולא פחות טובה מאשר התכנסות בתוך הבית עצמו.

בחיפוש אחר אוהל אבלים להשכרה מחיר הוא בהחלט פקטור שישפיע על הבחירה, אך חשוב גם לבדוק את תנאי השטח ולשכור את הפריט שניתן יהיה להתקין אותו באופן בטוח ונוח. בכל מקרה, משתלם מאוד לשכור אוהל בחבילה ייעודית, המגיעה ביחד עם ציוד נוסף שנדרש, על מנת שניתן יהיה לשהות בתוך האוהל בנוחות מרבית.

זוהי העלות הממוצעת של השכרת אוהלים לאבלים בהתייחס לחבילות הכוללות אוהל וציוד נלווה:

  1. אוהל בגודל 4 מטרים על 6, בתוספת 50 שולחנות, כסאות, מיחם ומצנן – יעלה בממוצע 1000 שקלים ליום.
  2. אוהל בגודל 4 מטרים על 10, בתוספת 70 כסאות ופריטים נוספים בהתאמה –כ 1300 שקלים ליום.
  3. אוהל בגודל 5 מטרים על 10, בתוספת 90 כסאות וכן ריהוט ופריטים נוספים – כ 1600 שקלים ליום.

השכרת ציוד לאבלים

חשוב לציין, כי מלבד האוהל, גם השכרת ציוד לאבלים המיועדת לימי שבעה, עשויה להיות משתלמת במיוחד, כיוון שחברות המשכירות את החבילות המיוחדות הכוללות אוהל פלוס ציוד וריהוט, בדרך כלל מעניקות הנחות מיוחדות עבור אבלים, הזקוקים לשירות בעבור תקופת האבל הראשונית שלאחר פטירת יקירם.

גם השכרת אוהל לאזכרות שהן אירוע המתרחש אחת לשנה, עשויה להיות החלטה נכונה וחכמה, אשר חוסכת הרבה מאוד התרוצצויות ומאפשרת ארגון פשוט ונוח של ההתכנסות מרובת המשתתפים, המיועדת לצורך האזכרה.

מי שה"חבילות" המוצעות על ידי החברות להשכרת האוהלים אינן מספיקות לו, יכול להיעזר בציוד נוסף להשכרה ככל העולה על רוחו, לרבות תנורים או מאווררים ניידים, מקרר ואפילו שירותים כימיים.

אוהל אבלים גמ"ח

גם אנשים המתקשים להתמודד עם התשלום הנדרש לשם השכרת אוהלים לאבלים, יכולים לקבל בימינו שירות של השכרת אוהלים לשבעה על ידי ארגון זק"א – המעניקות פתרון נפלא למי שצריך אותו אך אינו יכול להרשות לעצמו. קבלת האוהל למשך ימי האבל, בתוספת סיוע משפחתי שממילא נהוג להעניק בתקופת השבעה– לפחות בהיבט של הכיבוד המוגש במקום, יכול לאפשר עריכת שבעה מכובדת בהשתתפות אנשים רבים, ללא ההוצאה הכלכלית הכבדה העשויה להתלוות לעניין.

אוהל אבלים לקניה

אוהלים ייעודיים לאבלים הם גדולי ממדים וצורתם היא כשל סוכה גדולה. הם יכולים להתאים לאנשים המתמודדים עם מותו של בן משפחה והשימוש בהם רלוונטי, למעשה, לבני כל הדתות – למרות ההבדלים הקיימים במנהגי האבלות של כל אחת מהן.

עם זאת, חשוב לזכור שהשימוש בפריט שכזה איננו מוגבל לימים של עצב, אלא יכול להתאים גם לימי שמחה ואפילו לעריכת אירועים – לכן לעתים רכישת אוהל יכולה להפוך לבחירה המשתלמת והרלוונטית, יותר מאשר השכרתו. אוהל אבלים לקנייה עשוי לשמש לאירוח בחגים, למסיבות יום הולדת, לעריכת ברית מילה מצומצמת ולכל כינוס משפחתי או חברתי, שהרוכש עשוי להזדקק לו.

גם במקרה של קניית אוהל, המחיר עשוי להשתנות בהתאם לגודל של האוהל ולחומרי הגלם שמהם הוא עשוי, אך חשוב לזכור כי בניגוד להשכרה – מחיר הרכישה איננו כולל את הפירוק וההרכבה של האוהל וכן איננו כולל את הציוד הנוסף והריהוט, הנדרשים לצורך האירוח.

אוהל אבלים בבניין מגורים

אוהל אבלים בבניין מגורים

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ?
מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם!

אבי לוין

קצת עליי..

ביום יום אני הנדסאי אלקטרוניקה, אך התחביב העיקרי שלי הינו אוהלים וקמפינג.

יצירת קשר מהירה
חדש באתר